Nové informace

FOR INDUSTRY

Pražský veletrh FOR INDUSTRY upevňuje své místo na trhu

V termínu 15. – 18. května 2018 se uskuteční již sedmnáctý ročník mezinárodního průmyslového veletrhu FOR INDUSTRY, jehož hlavními obory jsou strojírenství, povrchové úpravy, elektrotechnika a energetika, logistika a svařování. Nabídku volných pracovních pozic v technických oborech zprostředkuje dvoudenní akce FOR JOBS.

Strojaři českých zemí, stavte se

Průmysl v České republice byl vždy silně orientován na strojírenství. Není proto divu, že největší procentuální zastoupení na PRŮMYSLOVÝCH VELETRZÍCH PRAHA představuje část pod hlavičkou FOR INDUSTRY. V důsledku aktuálně probíhající transformace průmyslové výroby a silného vlivu digitalizace jsou na tuzemské firmy kladeny vyšší nároky směrem k investičním aktivitám. Veletrh se tak stává skvělou možností pro hledání těchto příležitostí, stejně jako prostorem pro aktivní nabídku nových technologií.

Moderní výrobní technika a progresivní technologie v oblasti strojírenských technologií i navazujících oborů budou na veletrhu zastoupeny praktickými ukázkami, které budou navíc podpořeny bohatým doprovodným programem. Mezi vystavovatele 16. ročníku veletrhu FOR INDUSTRY 2017 se opět zařadila například firma TAJMAC–ZPS, která představí více svých exponátů na ploše 238 m2. Firma BOUKAL zase plánuje představit model z řady frézek SERVO od rakouské firmy Bernardo a obráběcí stroje přivezou také společnosti STYLE CNC Machines či PROFIKA. Do Prahy se opět vrátí STROJÍRNY KUKLENY, ŘÍZENÉ STROJE či TAIMA. Chybět nebudou ani firmy z oborů robotizace, manipulace, měření, průmyslového značení či mazání.

Proč se účastnit veletrhu FOR INDUSTRY?

Pro vystavovatele, kteří chtějí oslovit zákazníky především z Prahy a regionu Čech a využijí ke své prezentaci právě veletrh FOR INDUSTRY 2018, je připraveno kromě již osvědčených výhod, jako jsou zdarma vstupenky v neomezeném množství, zviditelnění v rámci reklamní kampaně, možnost pronájmů sálů pro semináře, workshopy a v neposlední řadě také individuální přístup ze strany organizátora, také zvýhodněná cena výstavní plochy při přihlášení do 30. 11. 2017 a jako každý rok jednoznačně bezkonkurenční cena plochy pro stroje. Vystavovatelé mohou přihlásit své výrobky či technologie do tradiční soutěže GRAND PRIX. Ocenění TOP EXPO si pak odnesou nejpůsobivější výstavní expozice.

Zájem ze strany vystavovatelů roste

V současné době je na veletrh přihlášena řada významných firem, mezi nimiž je i zlínská firma TAJMAC- ZPS, která představí své exponáty na ploše více jak 200 m2. Akciová společnost TAJMAC-ZPS patří ke klíčovým dodavatelům obráběcích strojů v ČR a podstatná část její produkce je určena pro zahraniční trhy. Výrobní program společnosti TAJMAC–ZPS, a. s., se skládá z vysoce výkonných horizontálních, vertikálních, portálových a multifunkčních obráběcích center a ze světového hlediska špičkových vícevřetenových soustružnických automatů MORI-SAY a dlouhotočných CNC automatů MANURHIN. Dále je výrobcem produktové řady vstřikolisů pro italskou firmu NEGRI-BOSSI.

Své jednoznačné místo na veletrhu má i obor nástrojů, který se po delší době vrací na pražské výstaviště v podobě účasti firmy Sandvik Coromant, která je předním světovým dodavatelem nástrojů, nástrojových řešení a know-how pro oblast obrábění kovů. Díky rozsáhlým investicím do výzkumu a vývoje vytváří unikátní technické novinky a společně s jejich zákazníky zavádí nové standardy pro produktivitu. K nim patří také nejvýznamnější světoví výrobci v automobilovém a leteckém průmyslu a v oblasti výroby energetických zařízení.

ENERGO SUMMIT

Čtvrtý ročník mezinárodního ENERGO SUMMITu proběhne ve středu 16. května a jeho hlavním tématem je „Nová energetika se spotřebitelem v centru“. Již nyní mohou zájemci z řad přednášejících zasílat své příspěvky k blokům s tématy „Obnovitelné zdroje energie“ a „Energetická účinnost“. Uzávěrka pro podání abstraktů je v prosinci 2017. Více informací na www.energosummit.cz.

Sháníte zaměstnance? Buďte součástí FOR JOBS

Na nedostatek technických pracovníků si stěžuje většina výrobních podniků. Právě proto vznikla dvoudenní doprovodná akce veletrhu FOR INDUSTRY s názvem FOR JOBS (15. – 16. květen 2018), která má za cíl propojit nabídku volných pracovních míst v technických oborech, cílovou skupinu odborných návštěvníků veletrhu FOR INDUSTRY a také tradiční spolupráci se studenty technických směrů SŠ a VŠ. Partnery akce jsou MŠMT a Úřad práce. Více na www.forjobs.cz.

LÍDŘI ČESKÉHO EXPORTU a 3Dexpo

Ani v příštím roce nebude chybět řada atraktivních přednášek, seminářů nebo workshopů, které budou po celé čtyři veletržní dny nepřetržitě probíhat v Kongresovém sále pro 650 osob i v ostatních zrekonstruovaných menších sálech. První den veletrhu, 15. května, se uskuteční akce zaměřená na export a za účasti vysokých představitelů vlády – LÍDŘI ČESKÉHO EXPORTU. Příznivci 3D technologií si přijdou na své na konferenci a největší výstavě trendů v oboru 3D tisku v ČR – 3Dexpo, která bude po celou dobu veletrhu probíhat v hale 6.

Multifunkční areál PVA EXPO PRAHA

Největší veletržní areál v hlavním městě prošel za poslední roky rozsáhlou modernizací jak výstavních hal, tak zázemí pro návštěvníky i vystavovatele. V PVA EXPO PRAHA se ročně uskuteční na 80 akcí s účastí přes 5600 firem z více než 30 zemí svě

FOR INDUSTRY

15. – 18. května 2018 | PVA EXPO PRAHA |
www.forindustry.cz